Sezona 2019/2020 - 2.kolo_FK Dukla Praha

Druhé kolo soutěže, tým oslabený o stálé členky kádru, Niki a Alex, vedlo ke změně rozestavení a systému hry .

Z obvyklého 1-4-2 jsme přešli na 3-4-0. Toto rozestavení jsme poprvé využili na Mělník, holky než pochopily rozestavení,  inkasovaly dvě branky . Následně bylo toto utkání vyrovnané, ačkoliv s výsledkem jsme již nedokázali nic udělat .

Utkání FC Mělník vs FC Praha tedy skončilo 2 : 0 ve prospěch domácích .

Další utkání s Bohemkou bylo velmi vyrovnané, tentokráte v bráně stála Terka a Viki šla do záložní řady. Její freestyle většinou skončil na obraně soupeřek nebo na zemi, přesto se nám nacvičenou kombinací povedlo vsítit branku zásluhou neomylné Amálky . Ale i tak nám Viki ukazuje, že v poli je velmi platným hráčem .

FC Praha vs DFK Bohemians skončilo zaslouženým vítězstvím 1 : 0, a prvními třemi body pro náš omlazený tým .

K poslednímu utkání s Duklou jsme opět změnili rozestavení a hráli jsme systém 3-2-2, děvčata rychle pochopila systém přechodů obrana – útok a zpět .

Náš malý blonďatý štírek byl k neudržení a otevřel skóre na 1 : 0, což vedlo k dalším a dalším útočným vlnám našich hráček . Za takovéhoto stavu jsme končili první půli .

Druhá půle byla bohužel ovlivněna zraněním naší kapitánky. Eliška pak velmi nerada a s protesty musela střídat, což prolomilo naši obrannou linii a inkasovali jsme tři rychlé branky . Přesto se děvčata semkla a v posledních minutách turnaje, kdy jsme byli neustále pod tlakem rohových kopů . Bravúrní až nadpozemské zákroky Viki v bráně a rychlé protiútoky, po kombinacích z obrany až k vytaženým útočníkům , Áje a Gabi, nás dlouho držely nad vodou.

Nakonec chytrost a přehled dovedl naše hráčky ke snížení výsledku na konečných 3 : 2 pro Duklu . Opakovaně nakopávané rohy žlutých baletek, stejný systém, stejný způsob a brankářka Dukly v našem pokutovém území vedlo k tomu, že nakopnutý míč prošel skrze vápno až k Amálce, které letmým zpracováním do pohybu , vyrazila sama na osamocenou prázdnou bránu Dukly .

Vychutnávala si bezmoc soupeřek, dychtících se jí dostat na záda, a s bohorovným ohlednutím pustila míč do prázdné branky .

Toto kolo ukázalo, že i omlazený tým, včetně našich nových hráček, Áji a Domči, dokáže hrát vyrovnaná utkání naší soutěže . Pokud hrajeme jako kolektiv a nenecháme si vnutit soupeřovu hru, odehrajeme krásná utkání, plná nádherných momentů .