První tři turnaje žákyň

Máme za sebou první tři turnajová kola 2. ligy žákyň. I přes zásadní komplikace, které tým žákyň postihly těsně před začátkem soutěže, jsme dokázali odehrát všechny tři turnajové dny.

Družstvo žákyň je po úplném restartu, začíná zcela od nuly. Dívky se poprvé poznaly v den prvního turnaje a po většinu času nám prozatimí nízký počet hráček, neumožnil střídání. Pro dívky bylo toto extrémně náročné seznámení se sportem. Hráčky se poznávají mezi sebou, některé začínají s fotbalem, některé se k fotbalu vracejí a jiné jsou zapůjčené z konkurenčních klubů, kterým bychom chtěli poděkovat za vzájemnou podporu a pomoc.

Přesto byl tento náročný začátek prospěšný. Dívky, které by se za normálních okolností nedostaly do zápasů, získaly hned v začátcích možnost vyzkoušet, co znamená zátěž utkání. Nyní máme měsíc klidu, kdy můžeme stabilizovat tým a zúročit zkušenosti z prvních utkání v tréninku. Poté nás čeká poslední soutěžní kolo druhé ligy v tomto roce a zimní příprava. V té by se již družstvo mělo více sehrát, připravené jsou přátelské zápasy i halové turnaje. Díky setrvání v soutěži budou mít dívky možnost i v jarní části změřit síly s druholigovými soupeři a vyzkoušet tak pokrok, který za první půlrok ve sportu udělají.


Hodnocení trenéra k úvodním tunajům

1.kolo_08.09.2018, Praha - Prosek

První turnaj jsme odehráli v duchu tréninkového zaujetí a poznání jednotlivých hráček. Narychlo seskládaný tým, který se poznal před utkáním, zápas od zápasu ale předváděl výkony plné nadšení a odevzdání.

2.kolo_15.09.2018, Mělník

I po druhém kole musíme poděkovat holkám za jejich statečnost a často i sebezapření, se kterým podstupovaly souboje a jednotlivá utkání, která jsme odehráli. S ohledem na naše skromné počty jsme odehráli utkání povětšinou v oslabení, a to ať s ohledem na počty hráček na střídání týmech soupeřů, tak i na počty našich bojovnic v poli. Hráli bez hráčky na střídání. Poslední utkání jsme odehráli ve formacích 3+3, ale i 3+2 v poli…Souboje v utkáních jsou někdy skutečně tvrdé, ale holky se drží a i přes svá zranění a únavu dohrály celý turnaj s respektem svých trenérů, ale i s respektem trenérů soupeře.

3.kolo_26.09.2018, Třebeš

Na děvčatech je stále znát , že je tým v začátcích a ještě dlouho budeme mít na čem pracovat, přesto je nutno konstatovat , že herní pojetí a předváděná hra se pomalu zlepšuje.

Poslední utkání jsme odehráli opět bez jedné z našich hráček, tentokráte to byla hrdinně bojující Nelča, která byla tvrdou střelou zasažena do hlavy. Kontrola v místní nemocnici dopadla naštěstí v rámci možností dobře a Nela si odpočine od herního vytížení dva týdny.

Ještě jednou velký dík, nejen hráčkám samotným, ale i rodičům, kteří své ratolesti podporují, a také trenérům ostatních týmů, za respekt a vzájemnou podporu.